Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

Uskladnění

Transplantát se vzorky je po zamrazení vyjmut z komory zamrazovacího zařízení a následně je přemístěn k uskladnění do předem označeného sektoru skladovacího biologického kontejneru. Transplantát je v biologickém kontejneru uskladněn až do doby propuštění k autologní transplantaci (použití pouze pro vlastní potřebu).

Transplantát kmenových buněk může být v biologických kontejnerech uskladněn po řadu let. Podmínky skladování jsou přísně kontrolovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

U každého štěpu pupečníkové krve se pro ověření kvality provádějí mikrobiologické a kultivační testy, jejichž výsledky známy krátce po uskladnění.  Na základě serologických výsledků žilní krve matky, mikrobiologických a kultivačních výsledků a kvality buněk je vyhotoven Certifikát a zaslán rodičům.

Další vyšetření vzorků transplantátů jsou provedena na žádost transplantačního centra před případnou transplantací.

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->