Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

Program podpory při transplantaci pupečníkové krve

Protože naším cílem je poskytovat svým klientům co nejlepší služby, naše práce a podpora v případě onemocnění nekončí vydáním transplantátu. Je-li třeba transplantovat vlastní pupečníkovou krev u diagnózy, kde se již běžně pupečníková krev transplantuje, naše společnost se zavazuje pokrýt veškeré finanční náklady plynoucí z léčby vlastní pupečníkovou krví až do výše 155 000 Eur a životní náklady rodiny nemocného dítěte do výše 30 000 Eur.

V čem spočívá naše podpora?

Podpora v případě onemocnění léčeného vlastní pupečníkovou krví zahrnuje:

 1. Náklady na léčbu až do výše 155 000 Eur - tato suma vychází z reálného propočtu nákladů spojených s transplantací krvetvorných buněk. Můžete mít tedy jistotu, že částka pokryje náklady související s léčbou v kterémkoliv akreditovaném transplantačním centru na světě.
  Částka je vyplacena na základě dokladu ze zdravotnického zařízení a je možné ji požadovat v případě, že léčba není hrazena ze zdravotního pojištění. Uplatnit ji mohou.
 2. Životní náklady vzniklé v souvislosti s onemocněním člena rodiny - onemocnění člena rodiny je nejen nesmírnou psychickou, ale často výraznou finanční zátěží. Proto jsme se rozhodli jako součást Programu nabídnout také jednorázovou finanční podporu ve výši 30 000 Eur. Ta má sloužit rodině na úhradu životních nákladů spojených s léčbou, což zahrnuje například dopravu, ubytování. Tuto částku není třeba dokladovat a je pouze na uvážení rodiny, jak s ní naloží. 
Všeobecné podmínky programu podpory - ke stažení

Protože seznam onemocnění běžně léčitelných vlastní pupečníkovou krví se může s vývojem medicíny měnit, v případě dotazu na konkrétní onemocnění nás kontaktujte zde.

Potřebujete vědět, k léčbě jakých diagnóz se pupečníková krev využívá?

 • Icon 04

  POROD

  Po narození dítěte se jeho pupeční šňůra zasvorkuje a odstřihne. Odběr pupečníkové krve se provádí před zahájením druhé doby porodní.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • ODBĚR

  Zatímco je dítě již v náručí u rodičů, porodní asistentka nebo lékař odebere pupečníkovou krev do odběrového vaku. Po porodu placenty může provést ještě odběr krve z povrchových cév placenty.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • PŘEVOZ

  Odebraná pupečníková krev je současně s veškerou dokumentací převezena do specializovaných laboratoří. Celý transport zajišťuje dopravní zdravotní služba rodinné banky pupečníkové krve.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • ZPRACOVÁNÍ

  Zde se provádí zpracování pupečníkové krve. Provádějí se nezbytná vyšetření a testy, které zkoumají nejen počet jaderných buněk, ale testují krev na přítomnost některých onemocnění.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • ZAMRAZENÍ

  Zpracovaná pupečníková krev se zamrazuje ve speciálním vaku, který je odolný velmi nízkým teplotám. Zamrazení se provádí přímo v laboratořích za přísně monitorovaných podmínek.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • USKLADNĚNÍ

  Po zamrazení se skladuje v kontejnerech s tekutým dusíkem při -196°C. Takto připravený transplantát má přesné označení a místo, tak aby byl v případě potřeby snadno dostupný.

  CELÝ ČLÁNEK...

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->