Vytisknout

Naše produkty a ceny

Odběr Classic

Odběr Classic je odběr standardním způsobem z pupeční šňůry. Pupečnikova krev se odebira z cév pupečníku bezprostředně po porodu děťátka, po přestřihnuti pupečni šňůry ještě před porodem placenty. Krev se nabírá do speciálního vaku s protisrážlivým roztokem a následně se převáží do laboratoří, kde se provedou všechna potřebná vyšetření. Pupečnikova krev se skladuje ve speciálních kontejnerech s tekutym dusíkem s teplotou – 196°C. Odběrem Classic je možne ziskat dostatečne množstvi kmenovych buněk pro lečebné použiti.
Odběr je zcela jednoduchý, bezbolestný a nepřináší žádná rizika matce ani dítěti.
 
V případě zvýšených zdravotních rizik u Vašeho dítěte nebo genetické zátěže v rodině doporučujeme využít odběr pupečníkové krve Premium. Jedná se zejména o případy, kdy se v rodině vyskytla hematologická onemocnění, onkologická onemocnění, dětská mozková obrna, revmatoidní artritida či další autoimunitní nemoci. 
 
Odběr Premium doporučujeme také v případě, že chcete zajistit svému dítěti maximální množství odebraných kmenových buněk, a to i s ohledem na dlouhodobé skladování a případné využití transplantátu v budoucnu.
 
Cena odběru a zpracování pupečníkové krve Classic činí celkem 19 900,- Kč.
Poplatek za skladování odebraných kmenových buněk činí 1 610,- Kč ročně.1)

Odběr Premium

Odběr Premium je odběr pupečníkové krve kombinovanou technikou. Tato metoda v sobě spojuje standardní odběr pupečníkové krve z cév pupeční šňůry (odběr Classic) s odběrem placentární krve z povrchových cév placenty. Pupečníková a placentární krev je tatáž krev dítěte. 
 
První část odběru se uskutečňuje bezprostředně po přestřihnutí pupeční šňůry ještě před porodem placenty. Další krok následuje po porodu placenty, ze které se získává dodatečná pupečníková (placentární) krev. Krev z pupečníku a krev z placenty se zpracovává odděleně a stejně tak se uskladňuje samostatně ve dvou vacích v tekutém dusíku, a to při teplotě -196 stupňů Celsia. Touto kombinovanou technikou lze získat až o 40% více kmenových buněk v porovnání se standardním odběrem Classic a tím i zvýšit šanci na záchranu života při případné transplantaci. Oba odběry jsou bezpečné a zcela bezbolestné pro dítě i jeho maminku a nikterak je nezatěžují.
 
Cena odběru a zpracování pupečníkové krve Premium činí celkem 29 900,- Kč.
Poplatek za skladování odebraných kmenových buněk činí 2 015,- Kč ročně.1)
 

Odběr tkáně pupečníku

Buňky z tkáně pupečníku se svými vlastnostmi a potenciálním využitím navzájem doplňují s buňkami z pupečníkové krve. Spolu představují unikátní zdroj kmenových buněk v případě ich potenciálního využití v budoucnosti. Tkáň pupečníku je možné odebrat a uchovat už i v České republice. 
 
Odběr pupečníkové tkáně nastává bezprostředně po odběru pupečníkové krve. Pupečník se důkladně opláchne fyziologickým roztokem a v délce asi 20cm se uloží do speciální odběrové nádoby. V termoizolačních boxech je tkáň společně s pupečníkovou krví dopravena do naší specializované tkáňové laboratoře v Praze - Modleticích, kde jsou následně zpracovány. Teplota v termoizolačním boxu je monitorována po celou dobu přepravy. Následně je pupečníková tkáň rozdělena a skladuje se v několika kryozkumavkách při teplotě -196 stupňů Celsia.
 

Odběr tkáně pupečníku je v naší nabídce od 1. srpna 2013, zatím jen ve vybraných porodnicích. Jejich počet budeme postupně rozšiřovat. Pokud chcete zjistit, zda i vaše porodnice umožňuje odebrat tkáň pupečníku, zavolejte na bezplatnou linku 800 900 138, kde vám všechny informace ochotně poskytnou.

Cena odběru a zpracování pupečníkové krve Classic s tkání pupečníku činí celkem 29 900,- Kč.
Poplatek za skladování odebraných kmenových buněk činí 2 660,- Kč ročně.1)
 
Cena odběru a zpracování pupečníkové krve Premium s tkání pupečníku činí celkem 39 900,- Kč.
Poplatek za skladování odebraných kmenových buněk činí 3 065,- Kč ročně.1)
 
Pupečníkovou  a placentární krev i tkáň pupečníku lze odebrat i v nestandardních situacích jako jsou: císařský řez, epidurální anestézie, porod do vody, předčasný porod, gestóza matky nebo onemocnění matky cukrovkou. Nicméně o možnosti rizik v případě porodních komplikací rozhoduje vždy ošetřující lékař.

 • Icon 04

  POROD

  Po narození dítěte se jeho pupeční šňůra zasvorkuje a odstřihne. Odběr pupečníkové krve se provádí před zahájením druhé doby porodní.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • ODBĚR

  Zatímco je dítě již v náručí u rodičů, porodní asistentka nebo lékař odebere pupečníkovou krev do odběrového vaku. Po porodu placenty může provést ještě odběr krve z povrchových cév placenty.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • PŘEVOZ

  Odebraná pupečníková krev je současně s veškerou dokumentací převezena do specializovaných laboratoří. Celý transport zajišťuje dopravní zdravotní služba rodinné banky pupečníkové krve.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • ZPRACOVÁNÍ

  Zde se provádí zpracování pupečníkové krve. Provádějí se nezbytná vyšetření a testy, které zkoumají nejen počet jaderných buněk, ale testují krev na přítomnost některých onemocnění.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • ZAMRAZENÍ

  Zpracovaná pupečníková krev se zamrazuje ve speciálním vaku, který je odolný velmi nízkým teplotám. Zamrazení se provádí přímo v laboratořích za přísně monitorovaných podmínek.

  CELÝ ČLÁNEK...

 • USKLADNĚNÍ

  Po zamrazení se skladuje v kontejnerech s tekutým dusíkem při -196°C. Takto připravený transplantát má přesné označení a místo, tak aby byl v případě potřeby snadno dostupný.

  CELÝ ČLÁNEK...

1) ceny platné od 1. 6. 2017

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->