Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

Lénin příběh

V prosinci minulého roku dvouleté děvčátko Léna odcestovalo spolu s rodiči do USA. Léně diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a jako první maďarské dítě ji léčili vlastními kmenovými buňkami z pupečníkové krve v USA. 

Společnost  Cord Blood Center Group uhradila všechny náklady spojené s cestou malé Lény a její rodiny do Ameriky a také finančně pokryla přístup k léčbě v jedné z deseti nejlepších nemocnic v USA – Duke University Hospital. Na celou proceduru dohlížela světoznámá odbornice v oblasti pupečníkové krve, profesorka Dr. Joanna Kurtzbergová. Léna je po Alexovi z Rumunska a Nelly ze Slovenska třetím klientem společnosti Cord Blood Center Group, který se zúčastňuje experimentální léčby dětské mozkové obrny kmenovými buňkami z pupečníkové krve v USA.   

Pupečníková krev jí zachránila život

Jamie a Ben věděli, že něco není v pořádku, když jejich jen dvoutýdenní dcerka Harlow začala plakat více než obvykle. Lékaři se domnívali, že důvodem byla kolika a předepsali jí léky a doporučili různé polohy ve spánku. Zdravotní stav Harlow se však nelepšil. Ve třech měsících jí opuchl žaludek a její plenky zůstávaly suché. 

Tak blízcí, jak si jen bratři mohou být

Joseph a Darlene Davisovi z Cedar Hill v Texase jsou hrdými rodiči dvou zdravých synů – dvanáctiletého Josepha juniora a desetiletého Isaaca. Malý Joseph ale nebyl vždy tak zdravý a silný jako je dnes.

Kmenové buňky pomohly při dětské cukrovce

Lékař nám říkal, že odběr pupečníkové krve není nutný

Náš syn Barrett se narodil v Torontu 24. července 1997. Manželčina kamarádka pracuje jako laborantka. Od ní jsme se dozvěděli o výzkumu kmenových buněk z pupečníkové krve a o tom, že je odběr bezbolestný. Zeptali jsme se na tuto možnost našeho porodníka, ale byl velmi neochotný a ubezpečoval nás, že pro odběr není důvod. Nepočítali jsme s tím, že bychom krev někdy použili, ale měli jsme pocit, že by bylo dobré jí uskladnit. I přes námitky lékaře jsme si odběr vyžádali. Vždyť nikdo nedokáže říct, co se může v budoucnu přihodit. 

Na dětskou mozkovou obrnu není lék, ale teď je naděje

Nathan Lennex se narodil v Tucsonském zdravotním středisku v Arizoně (USA). Nathanova matka Cherie se tam rozhodla uložit jeho pupečníkovou krev. Ukázalo se, že její rozhodnutí bylo správné. 

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->