Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

Příběh Nelly zaujal i česká média

Dne 19.6. se uskutečnila tisková konference rodinné banky pupečníkové krve Cord Blood Center CZ.  I přes nedávné povodně a pád vlády, který se s termínem konference téměř přesně kryl, jsme mohli českým novinářům představit dobrou zprávu.

 
Paní Naděžda Myslivcová z ČTK hovoří s MUDr. Kubešem
Paní Naděžda Myslivcová z ČTK
hovoří s MUDr. Kubešem
Mariana, Nelly a Enrico Vadovičovi a naděje,
kterou jim dal program Pomocná ruka
Slovenská holčička Nelly Vadovičová totiž díky programu Pomocná ruka absolvovala léčbu dětské mozkové obrny v prestižní americké nemocnici Duke University Hospital. V rámci klinické studie dostala transfúzi kmenových buněk ze své vlastní pupečníkové krve.  Tuto studii vede průkopnice v léčbě vlastní pupečníkovou krví a světoznámé odbornice Dr. Joanne Kurtzbergová.
 
„Když se kmenové buňky dostanou do těla, vytvářejí hormony, které vysílají signály k vlastním mozkovým buňkám, aby pomohly obnovit mozek. Také vysílají signály potlačující zánět, který je jednou z příčin poškození mozku po podobném úrazu. Kmenové buňky tedy mohou pomoci zastavit zánět a zvýšit schopnost obnovy mozkových buněk,“ shrnula v Dr. Kurzbergová princip léčby.
 
Více si můžete přečíst například na webu České tiskové kanceláře

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->