Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

Cord Blood Center Group vydala další jednotku pupečníkové krve pro sourozence

Začátkem března 2015 vydala skupina Cord Blood Center další pupečníkovou krev na sourozeneckou léčbu. Podání proběhlo v Rumunsku a šlo o pupečníkovou krev, kterou nechali rodiče uložit v naší rodinné bance pro svého syna do budoucna. Jak se později ukázalo, byl to dobrý krok. 

Cord Blood Center Group vydala další jednotku pupečníkové krve pro sourozence O čtyři roky později ji lékaři použili při léčbě jeho mladší sestřičky. V prosinci 2014 ji byla diagnostikována chronická juvenilní myelomonocytární leukémie. Je to vzácné, ale velmi závažné onemocnění. Lékaři okamžitě začali u malé pacientky s chemoterapií, po které následovala transplantace krvetvorných kmenových buněk.

Malé pacientce byla podána pupečníková krev v březnu 2015, kdy měla devět měsíců. Podle vyjádření lékařky, která transplantovala holčičce krvetvorné kmenové buňky z pupečníkové krve a kostní dřeně, vyšetření uložené pupečníkové krve potvrdilo její kvalitu jak v kvantitativních parametrech (počet buněk v transplantátu) i kvalitativních parametrech (životaschopnost buněk), což je hlavní argument při rozhodování, zda použít pupečníkovou krev pro transplantaci.

Bylo to už sedmé použití sourozenecké pupečníkové krve pro biologického sourozence v rámci skupiny Cord Blood Center.

 

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->