Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

Pupečníková krev – naděje pro léčbu srdce

Nejnovější výzkum vědců z Bristolské university poukazuje na možnost použití kmenových buněk z pupečníkové krve na léčbu obětí infarktu. „Náš výzkum naznačuje, že v budoucnosti by tyto kmenové buňky mohly sehrát významnou úlohu při léčbě pacientů po infarktu,“ uvedl vedoucí studie Raimondo Ascione.

Lékaři by tak mohli použít pacientovy vlastní kmenové buňky na opravu poškozeného srdečního svalu. Novou studii publikovali v časopise Stem Cell Reviews&Reports. Angličtí vědci pracovali s kmenovými buňkami z pupečníkové krve – jejich počet nejprve sedminásobně zvýšili a následně z nich vyvinuli buňky srdečního svalu. „Už delší čas se pupečníková krev považuje za potenciální zdroj kmenových buněk na léčbu různých onemocnění. Tato studie jako první ukázala, že je možné laboratorně změnit kmenové buňky z pupečníkové krve na buňky podobné těm, které tvoří srdeční sval,“ řekl Dr. Jeremy Pearson, zástupce vedoucího lékaře z British Heart Foundation. „Výsledky jsou velmi slibné, ale stále musíme odpovědět na množství otázek; dříve, než budeme vědět, zda přinesou úspěch v léčbě srdce,“ dodal.

Zdroj: http://www.stemcellresearchnews.net/News/UmbilicalcordholdskeytoheartrepairStudy.aspx

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->