Vytisknout

Lénin příběh

V prosinci minulého roku dvouleté děvčátko Léna odcestovalo spolu s rodiči do USA. Léně diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a jako první maďarské dítě ji léčili vlastními kmenovými buňkami z pupečníkové krve v USA. 

Společnost  Cord Blood Center Group uhradila všechny náklady spojené s cestou malé Lény a její rodiny do Ameriky a také finančně pokryla přístup k léčbě v jedné z deseti nejlepších nemocnic v USA – Duke University Hospital. Na celou proceduru dohlížela světoznámá odbornice v oblasti pupečníkové krve, profesorka Dr. Joanna Kurtzbergová. Léna je po Alexovi z Rumunska a Nelly ze Slovenska třetím klientem společnosti Cord Blood Center Group, který se zúčastňuje experimentální léčby dětské mozkové obrny kmenovými buňkami z pupečníkové krve v USA.   

Lénin příběh

Léna a její sestra – dvojče - se narodily v roce 2011. Porod začal přirozeně, ale kvůli kolísavé srdeční frekvenci jedné z dvojčat, Lény, se doktoři rozhodli, že císařský řez bude pro obě děvčátka bezpečnější. Navzdory počátečním komplikacím se obě v prvních měsících vyvíjely jako zdravé děti. Jednoho dne však Léně náhle ztuhla celá levá ruka a noha. Podle odborného posudku tento stav s největší pravděpodobností zapříčinila hypoxie – nedostatek kyslíku při porodu nebo už v děloze. 

„Nikdy jsem si ani nepředstavovala, že budeme muset použít pupečníkovou krev tak brzy. Když vidíte vaše vlastní dítě vyrůstat trpící vážnou chorobou, dali byste všechno na světě, abyste mu pomohli. Proto jsem vděčná, že jsme se rozhodli využít tuto jedinečnou příležitost a uskladnit dvojčatům jejich kmenové buňky,“ 
Kata, Lénina matka
 

Program Pomocná ruka

Lénina matka se o možné léčbě dětské mozkové obrny pomocí kmenových buněk dozvěděla z článku o unikátním projektu společnosti Cord Blood Center pod názvem Pomocná ruka. Cílem tohoto projektu je:

  • identifikovat klienty, kterým by mohla pupečníková krev pomoct
  • vyhledat pracoviště schopné využit pupečníkovou krev na jejich léčbu
  • zorganizovat přístup k léčbě a podle možností na léčbu i finanční příspěvky

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->