Využití pupečníkové krve z rodinnych bank ve světe čítá víc než 1000 použití, i když v České Republice zatím žádná autologní transplantace pupečníkové krve při standartní, nebo experimentální léčbě nebyla realizována.

ODBĚR A ULOŽENÍ PUPEČNÍKOVÉ KRVE KROK ZA KROKEM

Rozhodli jste se pro odběr a uchování pupečníkové krve svého dítěte? Zde naleznete podrobný návod, jaké kroky k úspěšné realizaci odběru a zpracování pupečníkové krve podniknout.

cbccz Registrace k odběru pupečníkové krve

Registrace k odběru je prvním krokem k uzavření smlouvy mezi Vámi a rodinnou bankou pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER a následné realizaci odběru a uchování pupečníkové krve.

Registrovat se můžete telefonicky na bezplatném čísle 800 900 138 nebo prostřednictvím Registračního formuláře zde.

V případě, že Vám do porodu zbývá v den registrace méně než měsíc, upřednostňujeme telefonickou registraci.

cbccz Dokumenty k odběru a uložení pupečníkové krve

Po registraci od nás obdržíte do 14 dnů balíček, který bude obsahovat následující dokumenty:

Smlouva

Tento dokument „Smlouva o zabezpečení odběru pupečníkové krve, jejího dalšího zpracování a skladování" obdržíte ve třech vyhotoveních. Jeden podepsaný formulář zašlete zpět na adresu rodinné banky pupečníkové krve, zbylé dva si necháte. Jedna Smlouva je určena pro budoucí matku, druhá pro budoucího otce. Každá Smlouva má vygenerovaný unikátní číselný kód, který je určen jen pro Vás.

Informovaný souhlas

Informovaný souhlas k odběru pupečníkové krve je nejdůležitější dokument, který je nezbytné velmi dobře prostudovat, podepsat a vzít s sebou do porodnice k porodu.

Pokud tento dokument nebudete u sebe mít, NESMÍ porodnický personál odběr pupečníkové krve provést!

Informovaný souhlas obdržíte ve dvou vyhotoveních, jedno vyhotovení si NEZAPOMEŇTE vzít s sebou do porodnice, druhé podepsané zašlete na adresu rodinné banky pupečníkové krve.

Dotazníky ke zdravotnímu stavu matky a otce: Dotazník o zdroji informací, Dotazník k odběru pupečníkové krve.

Tyto dotazníky je třeba vyplnit a zaslat do rodinné banky pupečníkové krve, a to nejlépe již se Smlouvou a Informovaným souhlasem. Oba dotazníky můžete vyplnit sami, není zapotřebí, aby s vyplněním pomáhal Váš lékař.

Návratka po roce věku

Tuto návratku si ponecháte a vezmete s sebou k dětskému lékaři ve věku jednoho roku po narození vašeho dítěte – jedná se o kontrolní vyšetření, které vyplní dětský lékař. Vy ji pak řádně vyplněnou prosím zašlete na adresu rodinné banky pupečníkové krve.

Pokud máte nejasnosti ohledně jakéhokoliv z dokumentů, neváhejte nás kontaktovat.

V případě, že jste do dvou týdnů od registrace balíček neobdrželi, co nejdříve nás kontaktujte na telefonní lince 800 900 139!

cbccz Provedení odběru pupečníkové krve

Se zajištěním vlastního odběru pupečníkové krve si nemusíte dělat starosti. Pracovníci společnosti CORD BLOOD CENTER dodají do porodnice, kde se chystáte rodit, odběrovou soupravu a provedou proškolení porodnického personálu.

Také transport pupečníkové krve do laboratoří CORD BLOOD CENTER zajistí pracovníci naší společnosti.

cbccz Zpracování a zhodnocení úspěšnosti odběru

V našich laboratořích provedeme vyšetření transplantátu, které může trvat 4–6 týdnů. Následně Vám zašleme oznámení o tom, zda je transplantát podle současných kritérií vhodný k uchování.

I v případě, že pupečníková krev vašeho dítěte nesplňuje aktuální kritéria pro transplantaci, můžete si transplantát nechat uložit. Je totiž možné, že se kritéria pro použití transplantátu v budoucnosti změní.

cbccz Máte stále nejasnosti ohledně odběru a uložení pupečníkové krve?

Neváhejte nás kontaktovat na bezplatné telefonní lince 800 900 138 nebo nás kontaktujte e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Víte, kde si můžete nechat provést odběr pupečníkové krve?

Infolinka

800 900 138

Potřebujete více informací? Máte konkrétní přání? Neváhejte se zeptat.

Kontaktujte nás

 

Videokanál

Videoarchiv

--> --> -->